LOGO

ebook-banner nechtik.sk

obrázok bok NIkuška

Japonská manikúra

 Japonská manikúra (P-Shine)

japonska_manikura

Vznikla pred mnohými rokmi v Japonsku. Jej hlavným princípom je vlastne leštenie nechtov. Celá metóda využíva čisto prírodné produkty ako sú včelí vosk, prášok z lastúr, kremičitá hlinka alebo materia kašička.

Japonskú manikúra využívajú dokonca aj muži, hlavne tí, ktorí chcú mať svoje nechty na pohľad dokonalé. Výsledok sa podobá  klasickej manikúre s použitím priesvitného laku. Touto procedúrou sú nechty aj ošetrené. Táto technika nechty vyživuje, podporuje rast nechtov, spevňuje ich a dodáva im vitamíny. Je vhodná pre lámavé, rozštiepené a pomaly rastúce nechty. Na túto manikúru sa nelakuje a neodporúča sa pre zničené alebo tenké nechty.

Postup:
Pri tejto procedúre je potrebné najskôr ošetriť nechty klasickou manikúrou. Na pripravené nechty môžeme začať nanášať pastu obsahujúcu včelí vosk a materiu kašičku pomocou špeciálnej jelenicovej leštičky začať. Postupne zaleštíme do nechtu a úplne ho vyhladíme. Leštíme vždy len jedným smerom.

Posledná fáza je prášok vyrobený z drtených lastúr, ktorý opäť jedným smerom zalešťujeme do nechta. Ten dodáva nechtom vysoký lesk a ochranu.

Celá procedúra trvá približne 30 minút. Zvyčajne sa aplikuje mesačne 2-krát.

 

Leave a Reply